Comeniuse päevad koolis

Balti-kett

Meie seekordse Comenius projekti – Storyline – partmerkoolide 20 õpetajat olid meil mai eelviimasel nädalal külas, et teha kokkuvõtteid läbitud teemast ja pidada maha järjekordne konverents. Projektist kirjutas artikli Lembit Jakobson ja seda on võimalik lugeda siit: https://www.kambja.info/koik-lood/kool/3530-etendus-voib-alata

Siia panen üles pildid väikeste kommentaaridega.

Külalised saabusid Tallinna juba 18. mail, mis tähendas, et pidin neile juba seal andma esimesed eesti ajaloo tunnid, sest jutustasin neile Tallinna ajaloost, Balti ketist, Kadriorust ja presidendist.

Balti-kett

Tallinnas1

Presidendi-juures

Esmaspäeval jõuti Pangodisse. Siin võttis neid vastu imeilus ilm, ööbiku laul  ja Unipiha lapsed, kes külalisi tervitasid kontserdi ja

tsirkusega.

.Kontsert

Tsirkus

Tsirkus1

Tsirkus2

Lapsed andsid üle oma valmistatud rahvusliku mustriga järjehoidjad, saades vastu palju kallistusi.

Jrjehoidjad

Ja siin kõik koos.Koos

Järv tõmbas külalisi ligi.

Jrve-res

Kuid kokku oli tuldud konverentsi tarvis, kus iga riik esitas oma ülevaate.

Konverents

John

Õhtupoolikul külastasime Tartut ja Jaan Poska nimelist gümnaasiumi, kus Toomas Liivamägi rääkis Eesti haridusest, reformidest,veidike ka ajaloost.

Poskas

Teisipäeval, kui 3.klass kirjutas matemaatika tasemetööd, käisime külalistega Kambjas ja Kambja koolis.

Kambjas

Kambja-koolis

Kambjast naastes peeti konverentsi teine osa, tehti kokkuvõtted ja lepiti kokku järgmise kohtumise kuupäev ja koht (Türgis).

Olime ette valmistanud väikese muusikalise tervituse iga riigi jaoks: laulsime küll eesti keeles, kuid neile hästi tuntud laule. Selleks olime harjutanud õp. Lilia Kiuru (akordion)  ja Marje Altrovi (viiul) käe all. Meie esinemine võeti vastu sooja üllatusega. Seejärel anti neile võimalus jätkata omas keeles. Kõigepealt rootslased.

Laulmas1

Seejärel hispaanlased.

Laulmas4

Türklased lasid tantsu lahti, sest nende jaoks mängis Marje viiulit, kuna türgi keeles laulda me ei osanud.

Laulmas2

Kõige lõpukls laulsid inglased kõigile hästi tuntud “Greensleevs” i.

Laulmas3

Selline aktiveerimine vastas Storyline’i põhimõtetele ja läks inimestele väga korda. Selline kooslaulmine pole teistes maades väga tavaline.

Hüvastijätu õhtusöögil Pangodi kalarestoranis õpetasime neile ka “Kolme paari tantsu” selgeks.

Kalarestoran1

Meie kooli lapsevanemad olid väga abivalmid, aidates külaliste vastuvõtule nõu ja jõuga kaasa. Aitäh neile!