Folklooripeol Puhjas

Kevade tuleku üheks tunnuseks Unipiha lastele on iga-aastane  folklooripidu  Puhjas.

Seekord said Tartumaa  rahvalaululembesed lapsed kokku Puhja Seltsimajas 31.märtsil.

Unipiha lapsed olid õpetaja Lilia käe all harjutanud peaaegu kuu aega koolis selleks plokkflöödimängu, orkestripala ja mitmeid laste ringmänge. „Kõik te olite väga tublid“ kiitsid õpetajad tagasiteel bussis Unipiha lapsi. „Ei kartnud saalitäie võõraste laste ja õpetajate ees esineda!“

Lisaks koolis õpitud rahvalaulude ja ringmängude ettenäitamisele , võtsid Unipiha lapsed osa veel ehete valmistamise ja muinasjututoa tööst. Lõid kaasa mõistatuste lahendamise võistluses, vägikaikaveos, rebasemängus ja teomehe eksami tegemises.

Esikohad saadi vägikaikaveos (Olle 4.kl) ja mõistatuste lahendamises (3.-4.kl. tüdrukud).

„Ma ei teadnudki, et see nii tore pidu on,“ ütleb Anre õpetajatele koju minnes. „Järgmisel aastal tahan kindlasti uuesti minna.“