Õppekäik raamatukokku

„Kellele on sünnipäevaks kingitud raamatuid?“ küsib Kambja raamatukogu juhataja Toivo  Ärtis Unipiha kooli lastelt, kui need riidest lahti on võtnud ning teda kuulama hakkavad.

Arglikult tõuseb vaid ühe lapse (Olle 4.kl.) käsi. Kuulan seda vestlust pealt ning saan nüüd aru, miks raamatukogu tarvis on.

Pärast veerandtunnist vestlust said lapsed teada, et Kambja raamatukogul täitub tuleval aastal 100 aastat. Raamatuid on aga üle 25 000. „Ainuüksi möödunud aastal ostsime üle 1000 uue raamatu,“ lisab Toivo Ärtis.

Kui ülevaade raamatukogu tööst ja ajaloost tehtud on, pääsevad lapsed ise riiulite juurde. Nüüd saavad nad ise riiulist raamatu võtta ning vaadata, uurida , mida kodus lugema hakata.

Kord kuus, kui raamatukoguhoidja koolis käib, on tal ainult üks kastitäis raamatuid kaasas. Siin on neid riiulitel aga sadu ja sadu.

Poisid tahavad lugeda krimkasid, tüdrukud eelistavad muinasjutte. Igaüks leiab  raamatu vastavalt oma soovile.