Unipiha kool maailma päästmas

Kas teadsid, et Eesti on üks kõige autostunumaid riike Euroopas? Nimelt on meil hetkel arvel 804 574 sõidukit, mis teeb ühe auto pea iga teise eestlase kohta. Mida saame meie ära teha, et päästa maakera autodesse uppumast? See oli sügisel alanud mini Negavatt videokonkursi motoks.

Unipiha kooli 3.-4.klass saavutas omas vanuserühmas 2.koha. Idee autoriks oli Robert Kroon (4.kl.), filmis ja monteeris Kaspar Kärgenberg (3.kl.), kuid filmis mängisid kõik meie kooli lapsed.

Juba filmi tehes olid lapsed hoos. Kaspar ja Robi arvasid, et inimesed võiksid ju vähem autoga sõita.

Lühemad maad sõita jalgratta või mõne muu liikumisvahenditega, mis loodust ei reostaks. Igapäevane jala käimine võiks ka senisest rohkem levinud olla. On tervislikum ja ka loodusele parem.
Saavutatud koht oli kõigile suureks rõõmuks, sest konkureeriti ju suurte koolidega. Liiati, kui sellega kaasnes 500 eurot auhinnaraha. Seda saab kasutada loodusmatkaks või -reisiks. Juba teemegi plaane, kuhu kevadel minna.

Konkurss mini Negavatt “Autodesse uppuv maakera” toimus KIKi eestvedamisel juba kolmandat korda. Tänavu osales konkursil ligi 1300 koolinoort ja võistlusele laekus 73 videot.
2019.aaasta Mini Negavatt konkursile laekus 84 ideed. Möödunud aasta motoks oli „Kuidas päästa maakera riietesse uppumast?“